Tagasi
NB

Konkursil osalejad

3Ainsus

3Ainsus on Tallinnast pärit kolmest räpparist koosnev kollektiiv, keda hip-hopi seltskond on ekslikult nimetanud järgmiseks Jonas Brothersiks. Mõistagi on võrdlus kohatu, kuna räpikunnid pakuvad kindlasti midagi erakordset ja ainulaadset. Seejuures on range tähelepanu all ka väljanägemine. Poiste peamine rituaal enne lavale minekut on kätekõverdused ja pingestatud pinksimäng. 3Ainsuse räpp sünnib ainult siis, kui on leitud õige taust ehk teisisõnu biit. Selleks on neil abis Sten ja DJ Birddyman. Pintsak, teksatagi ja bandana ühel laivil on nende puhul täiesti tavaline nähtus.

Jälgi Facebookis ja kuula SoundCloudis.

4 AM

4 AM - Fee ja Maarja - on enneolematu duo, kes on läbi raiunud erinevatest bändidest, kuid on ikkagi kokku jäänud. Kuigi pop, indie ja alternatiivmuusika on neile südamelähedane, annavad tüdrukutele tõelist inspiratsiooni trippyd meloodiad, diskobiidid, vinüülimängija krabin, edgyness, melanhoolsus ja popmuusika. “Raske, kuid veetlev,” ütlevad nad enda muusika kohta. Ainukese tüdrukutest koosneva bändina hoiavad nad kõrgel naissoo au ning levitavad teadlikkust psühholoogilistest probleemidest. 4 AM soovib oma muusikaga jagada armastust ja toetust kõigile, kes seda vajavad. “Tahame olla eeskujuks ja abiks omavanustele, et me kõik ilusasti vanaks elaksime ja kunagi koos pitsat ja präänikuid süüa saaksime.”

Jälgi Facebookis ja kuula SoundCloudis.

Hommage

Hommage on progressive/indie-bänd, mis lennutati Tartu Tudengibändi konkursilt otse Noortebändi poolfinaali. Hommage ei ole lihtsalt levimuusika bänd, vaid nende loomingu kuulamine nõuab süvenemist. Hommage’i igas loos esineb mitmeid erinevaid karaktereid, dünaamikamuutuseid, vähemlevinuid rütmimustreid ja etteaimamatut harmooniat. Kutid ei eita, et nendes on tärganud kihk vägevaid kontserte anda ning omaloomingu kaudu end väljendada. Nende soov on iga laiviga üha rohkematele hinge minna. Kannaks nende looming eesnime, siis oleks see Ode. Nagu ood hommaažile ja vastupidi.

Jälgi Facebookis ja kuula SoundCloudis.

To'Ko

To’Ko on Saaremaa mahedate tuulte ja rohetavate kadakate vahelt pärinev trio, kes viljeleb indie, post-rokki ja experimentali mõjutustega instrumentaalset muusikat. Bändi eesmärk on anda laivis midagi, mis tuleb meie, laval olevate isikute sisemusest. Kuulaja peaks saama To’Ko muusikast hetkeemotsiooni, mis teda kõnetaks. “Meie looming on toores, kohati jõuline, kohati arg ja väga spontaanne,” märgivad nad. Kui kitarr, bass ja trummid tundub kohati raske kombo, millega muusikat luua, siis noormeeste sõnul on see sama lihtsus ja pillide vähesus ka hea väljakutse. “Oleme teadlikult püsinud kolmekesi.” Oleksid nad maailma valitsejad kaotaksid nad ära praegused mainstream raadiojaamad (v.a Star FM ja Retro FM), et saaksid rahus autos sõita.

Jälgi Facebookis ja kuula SoundCloudis.

Rainer Ild

Rainer Ild on kahest isepäisest noormehest - Rainerist ja Svenist - koosnev duo, kes niisama lihtsalt teistes dimensioonides ei seikle, vaid pigem seisavad raudkindlalt maa peal. Rainer leidis tee muusika õpinguteni võrdlemisi hilja, alles 17-aastaselt. Kitarrimäng sai poisile selgeks kõigest paari kuuga ning meistriteosed võisidki sündida. Enda muusikalist stiili määratlevad nad alternatiivse rokina. Raineri muusika võib tekkida sõna otseses mõttes igal hetkel. Loominguline purse võib juhtuda kasvõi olukorras, kui oled poolalasti bokserites ja toasussides.

Jälgi Facebookis ja kuula SoundCloudis.

Up the Sky

Up the Sky on kolmeliikmeline modern-vintage riff-rokk bänd, kes toob kuulajad kodumaa muusika juurde tagasi. Up the Sky tüüpide puhul tuleb valmis olla ootamatusteks - bänd eksperimenteerib pidevalt uute elementidega. Nad nendivad, et kunagi ei tea, mis proovis juhtub, mistõttu on iga proov täis kuhjaga üllatusi. Ühel hetkel sulavad erinevad maitsed ja isiksused üheks. Põnevust lisab seegi, et kaks liiget (Sven ja Ken) on korra juba Noortebändil osalenud ning võidugi koju viinud. Up the Sky kütab lava kuumaks rokiliku jõu ja vihaga ning paneb bluusiliku maitsekusega juurdlema ka elulisemate teemade üle. Kui nende muusika kannaks nime, oleks see Donald Trump. Mitte kunagi ei tea, mis sealt välja võib tulla!

Kuula SoundCloudis.

Eliot Ness

Eliot Ness koosneb neljast Tallinna noormehest, kes teevad peamiselt alternatiivset pop-rokki. Nende suur soov on luua muusikat, mida nad ka ise raadiost kuulata sooviksid. Eliot Nessi looming võib kergelt samastuda mainstream pop-muusikaga, kuid tegelikkuses pakuvad nad hoopis midagi enamat. Nad soovivad lugudes esile tuua midagi, mis teistest erineks. Noormehi iseloomustab terav ja tabav vokaal, moodne väljanägemine. Lõppude-lõpuks on nad lihtsalt energiast tulvil noored muusikud.

Jälgi Facebookis ja kuula SoundCloudis.

Islanders

Nagu nimigi vihjab, on Islandersi näol tegemist Saaremaalt pärit poistega. Nad tulid kokku, kuna neid ühendas see, et nad olid ühe saare peal kinni ning neile meeldis koos pidu panna ja musitseerida. Islandersi loomingut iseloomustavad siidised meloodiad segatuna metalse köueköminaga, mis muudab ühe pealtnäha tuima päeva üsnagi mürtsakaks. Oma muusika idee võtavad noored saarlased kokku lihtsa, kuid sügavamõttelise lausega: ”Kui sa oled kaelani roojas, siis ei tohi pead norgu lasta.”

Jälgi Facebookis ja kuula SoundCloudis.

Nora's Closure

Nora’s Closure on viis väga erilist isiksust ja muusikut, kes tulid kokku selle aasta kevadel. Nende looming jutustab lugusid elust, inimestest, hetkedest, tunnetest. Selles on miski voolav neo-soulilik hõng, mida kannab minimalistlik elektrooniline jõud. Salapäraseks jäädes ütlevad nad enda kohta: ”Noral on üks maagiline võti, mis avab rohkem kui üht ust.” Kui nad saaksid enda backstage’i ükskõik mida tellida, siis nende soovid on lihtsad ja omanäolised - nimelt sooviksid nad kaneelisaiu, limpsi, metallist hiina puzzlet, pärdikut, pitsat ning kohvi.

Jälgi Facebookis.

Nord Lights

Nord Lights on 2016. aasta kevadel alguse saanud viieliikmeline jazzbänd Tallinnast. Otsakoolis õppivaid noori muusikuid ühendab soov koos musitseerida. “Meie muusika on temperamentne, rütmikas, tundeline, vahel põhjamaiselt karge, vahel ootamatult sentimentaalne,” lubavad nad. Neid kuulates on kõige enam tunda mõjutusi fusionist ja jazzmuusikast. Nord Lightsi seob üheks hea loominguline klapp ning sarnane maailmataju - muusika tegemine on nende jaoks nii eriala kui ka elustiil.

Jälgi Facebookis ja kuula SoundCloudis.

Arg Part

Arg Part “Kui bändi sünniks loetakse esimest ülesastumist, siis pole see veel sündinud,” sõnab Arg Part, kes on roki ja funkyliku hoiakuga kuueliikmeline poistest koosnev bänd Tallinnast. Arg Part sai esmakordselt kokku päev enne demovooru lõppu. Tegelikult on prooviruumi erinevates koosseisudes jagatud juba poolteist aastat. Lõpuks leidsid nad, et kuidagi peab ju potentsiaalsetele kuulajatele lähemale jõudma. Andekad koolivennad on enda sõnul valmis andma Eesti muusikamaastikku piisavalt omapärase panuse ja tõestama, et üsnagi algelisest ühe mikriga salvestatud demost saab arendada tõsisemat mõõtu teose.

Jälgi Facebookis ja kuula SoundCloudis.

INGER

INGER (laul, kitarr) on silmapaistev noor sooloartist/songwriter, kelle stiil on kombinatsioon popist, indie-rokkist, jazzist ja funkist. Teda inspireerib loodus ja ümbritsevad inimesed. Ingeri soovid on pealtnäha lihtsad, kuid tegelikkuses on temas peidus suur maailmaparandaja. Andes Ingerile võimaluse valitseda maailma, kirjutaks ta silmapilkselt hümni rahust ja armastusest. Kuigi Ingeri tuntus ja fännibaas kasvab päev-päevalt, julgeb ta seni kõige suurtemateks fännideks nimetada enda perekonda ja lähedasi sõpru.

Jälgi Facebookis ja kuula SoundCloudis.

wAxXeRs

wAxXeRs on neljaliikmeline punt, kes alustas rokkimisega 2016. aasta lõpus. Nad on avatud erinevate stiilide uurimisele ja avastamisele ning kindla muusikastiiliga end ei piiritle. Kuulajatele soovivad poisid oma muusikaga öelda, et kõik on hästi, kõik on ilusad! Lisaks andekusele on noored muusikud ka väga hea huumorimeelega - kui neil tekiks võimalus esineda väljamüüdud Wembley staadionil, siis oma backstage'i sooviksid nad muuhulgas Inglismaa kuningannat ja papist kujutist Dave Grohlist. Hoiame pöialt, et see unistus neil peagi täituks!

Jälgi Facebookis ja kuula SoundCloudis.

Mir

Mir on neljaliikmeline bänd, keda ühendab veider huumorimeel ja kõikehaarav vaimustus muusikast. Nende teed said alguse Eesti erinevatest otsadest, kuid nüüd on kokku saadud, et anda endast kõik Noortebändi konkursil. Mõte osaleda tuli viimasel minutil, kuid Miri sõnul on see väga hea võimalus, et jagada enda loomingut laiema kuulajaskonnaga.

Kuula SoundCloudis.

ZUNORODO

ZUNORODO on “ühemehebänd”, kes oskuslikult kombineerib ettearvamatu ja seiklusliku elektroonika rohkete Aasia instrumentidega. Kuna tegemist on siiski elektroonilise muusikaga, lubab ta, et sealt ei puudu trummid, sündid ning mõnusalt voolav bass. Nimi ZUNORODO tuleneb jaapanikeelsest sõnast ning tähendab ajutööd. Oma loominguga soovib ta kuulajad viia muusikalisele rännakule. Põnevust lisab seegi, et ülesehituselt tema muusika on loodud võimendama muude meelte kaudu saadud emotsioone. Soovid on mehel lihtsad - pole vahet, kus esineda, peaasi, et lava taga oleks hea netiühendus.

Jälgi Facebookis ja kuula SoundCloudis.